Bakan Albayrak: Katılım sigortacılığı yaygınlaştırılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı 2021-2023’te katılım sigortacılığının yaygınlaştırılacağını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2021-2023 dönemini kapsayan Yeni Ekonomi Programı’nı açıkladı. Albayrak, Yeni Ekonomi Programı’nın bu yılki ana temalarını; ‘Yeni Dengelenme’, ‘Yeni Normal’ ve ‘Yeni Ekonomi’ olarak belirlediklerini vurguladı.

Program kapsamında katılım finans alanında uluslararası standartlara uyum sağlanacağını belirten Berat Albayrak,Katılım sigortacılığı yaygınlaştırılacak” dedi.

Berat Albayrak, şu açıklamaları yaptı: “Nasıl, sigortacılık sektöründe değişim süreci başlattık, reasüransta başlattık; çok net şunu söyleyeyim, katılım finans, katılım bankacılığı alanında önümüzdeki üç yıllık süreçte çok büyük bir değişiklik ve dönüşüm sürecine de şahitlik edeceğiz.

Sadece Türkiye ve bölgesindeki katılım bankacılığı, katılım finans potansiyeli değil, küresel anlamda da İstanbul Finans Merkezine entegre olmuş bölgenin ve dünyanın önemli bir katılım finans merkezi olması için güçlü adımları bu program döneminde atacağı.”