Çalışma Bakanlığının 2021 bütçesi 155 milyar lira

0
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığın 2021 yılı toplam bütçesinin 155 milyar lira olduğunu açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Meclis, Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığın 2021 yılı bütçesinin sunumunu sırasında açıklamalarda bulunan Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılında Bakanlığın toplam bütçesinin 155 milyar olduğunu söyledi.

Zehra Zümrüt Selçuk, bugüne kadar sosyal güvenlik alanında atılan adımlar hakkında da bilgi vererek, koşullarının esnetildiği kısa çalışma ödeneği ile marttan bu yana 3,6 milyon çalışan için 21.8 milyar lira ödeme yapıldığını söyledi. İstihdamı korumak için sözleşme fesih kısıtlaması getirdiklerini anımsatan Selçuk, “İşverenlerce ücretsiz izne çıkartılan çalışanlarımıza sağlanan nakdi ücret desteği kapsamında 2 milyonu aşkın çalışana 5.1 milyar lira ödeme yaptık. Salgının etkilerini atlatarak normal çalışma düzenine döne iş yerlerimizi de normalleşme dönemi ile desteklemeye devam ediyoruz. Normalleşme desteğinden 2.1 milyon sigortalı yararlanmış ve toplam 1.7 milyar liraya yakın prim desteği sağladık” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin