Doğa Sigorta, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi işbirliği

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarına kaza sigortası koruması sağlanacağını ve ailelerine özel indirimler sunulacağını açıkladı.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, 2020 yılı ile yeni ve gelişmelerle dolu bir dönemin başladığını söyledi. Doğa Sigorta olarak sigorta poliçelerinde İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarına kaza sigortası koruması sağlanacağını ve ailelerine özel indirimler sunularak onlara da imkan sağlanacağını aktardı belirten Kırmızı, bu imkanlarla sigorta bilinci oluşturmaya çalışılacağını söyledi.

Nihat Kırmızı, Doğa Sigorta’nın tüm Türkiye’de yaygın 2 bin acentesi ve 2 binden fazla iş ortağı ile çalışanlarının, ailelerinin ve yakınlarının eğitimleri için İstanbul Ayvansaray Üniversitesinde özel imkanlar sunulduğunu da ifade ederek, yeni dönemde açılacak yeni programlarla, sürekli gelişimi esas alan bir çalışma anlayışı ve disiplini ile son gelişmeleri takip ederken; bilim, sanat, teknoloji ve spor arasındaki ilişkiyi yeniden yorumlayarak, yenilikçi bir eğitim ve öğretim sistemini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Ayvansaray Üniversitesi

2009 yılında Plato meslek yüksekokulunda 4 program ile eğitim öğretim hayatına başlayan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Kırmızı Ailesi ve şirketlerinin desteğini aldıktan sonra hızla eğitim kalitesi ve öğrenci memnuniyetini en üst düzeylere çıkartmak yönünde çalışmalara başladı. 2020 yılında 33 ön lisans, 13 lisans ve 16 lisansüstü program ile akademik hayatına devam etmekte. Bugün tüm dünyada etkili olan Corona virüs covid-19 salgını nedeniyle yaşanan süreçte eğitime ara vermediklerini, uzaktan eğitim ile kesintisiz ve canlı sınıf uygulaması ile 3339 dersi bugüne kadar öğrencilerine ulaştırdıklarını aktaran Kırmızı, Uzaktan eğitim yöntemini en etkin ve kesintisiz uygulayan üniversitelerin arasında yer aldık dedi.

Nihat Kırmızı, YÖK ve bilim kurulunun önerileri doğrultusunda gerekli tedbirleri alarak personel ve öğrencilerin sağlığını ön planda tutarak akademik ve bilimsel çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini, yeni dönemde de günün şartlarına uygun insan sağlığını ön planda tutacak yaklaşımlarla Vakıf üniversiteleri arasında fark yaratan bir eğitim hedeflediklerini dile getirdi.

Spor Ağırlıklı Modern Yerleşke

Halihazırda üniversitenin çatısı altında eğitim veren Meslek Yüksek Okulunda devam eden ve çoğunluğu Sağlık bölümlerinden oluşan 33 bölüme ek olarak Bilgisayar programcılığı, Elektrik ve Elektronik programlarının da sisteme eklendiğini dile getiren Kırmızı, ayrıca Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin yanına Uygulamalı bilimler yüksek okulunda antrenörlük, rekreasyon, spor yöneticiliği bölümlerinin de önümüzdeki yıl yeni açılacak olan spor ağırlıklı modern yerleşkede eğitim öğretim hayatına başlayacağını sözlerine ekledi.

Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımı

Kırmızı, Doğa Sigorta olarak, Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımı, Büyükçekmece Basketbol Takımı, İTÜ Amatör Branşlar sponsorluğu beraberinde daha sayısız amatör kulüp ve oyuncuya destek verdiklerini, Sponsorluk ve Sosyal Sorumluluk projelerini Spor ve Gençlik üzerine kurgulamayı misyon edindiklerini, bu doğrultuda destek verdikleri İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin de sağlık ve spor alanında üst düzeyde eğitim verecek kabiliyette olmasını sağlayacaklarını belirtti.

Başta Kurucu vakıfları ve destekçileri Doğa Sigorta, Doğa Hospital ve Mesleğim eğitim kurumlarının yanı sıra diğer gurup şirketlerin desteği ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesinin öğrencilerine güçlü ve güncel bir eğitim sunduklarını aktaran Kırmızı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencileri için, grup şirketlerinin uygun departmanlarının çalışma ortamı sunarak, bir laboratuvar niteliğinde fayda sağladığını da aktardı. Bu bağlamda mezun olacak öğrencilerin istihdamına da yönelik, tüm Kırmızı şirketlerinin imkanlarını seferber edeceğini belirtti.