“Herkes Ölür, Sigortacı Bir Ay Sonra Ölür”

Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen, Ramazan Bayramı nedeniyle Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ile birlikte instagram yayını gerçekleştirdi.

Leven Uluçeçen, sigortacılığın bir güven konusu olduğunu belirterek, “İnsanların en önemli şeylerini emanet ettikleri kurumlar sigortalar. Bu nedenle bizim işimiz bu güveni sürdürmek. Bu konuya ilişkin söylenen bir benzetme vardır ve ben çok severim, ‘herkes ölür, sigortacı bir ay sonra ölür’. Yani biz her türlü şart ve ortamda güvence vermeye ve taahhütlerimizi yerine getirmeye hazırız” dedi.

Trafik Sigortasındaki Düzenleme

Yapılan son düzenlemeler ile ilgili bilgilendirme yapan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, özsermaye ile orantılı olarak trafik poliçesi üretimine bazı sınırlandırmalar getirildiğini belirterek “ Quick Sigorta olarak kurulduğumuz günden bu yana bu konuda gereken çalışmaları yaptık ve güçlü bir sigorta şirketi olarak faaliyet göstermenin önemine vurgu yaptık. Trafik poliçesi konusun da arz sıkıntısı yaşandığı dönemde sistemlerimizi açıp talebi karşılamaya çalıştık. Ekonominin sıkıntılı döneminde iş dünyasına Kefalet Sigortası ürününü sunarak destek olduk” dedi.

Levent Uluçeçen ise trafik poliçesi ile ilgili getirilen yeni düzenlemenin yerinde bir karar olduğunu belirterek, “Bizler en başından bu yana güçlü ve özsermayesi yüksek şirket modelini takip ettik. Kar dağıtımı yapmıyoruz ve özsermayemizi yükseltiyoruz. 2019 sonunda 210 milyon lira olan özsermayemiz bugün için 350 milyon lira. Bu sadece 3 yılda yüzde 350 büyüme demek. Rakamın yılsonunda 600 milyon lira civarına çıkacağını söyleyebilirim” dedi.