İstanbul’daki doluda aracı zarar görenler servislerin yolunu tuttu

Hasar onarım şirketi RS Servis’in CEO’su Ünal Ünaldı, İstanbul’da bugün yaşanan dolu yağışında ilk yarım saatte hasar gören 100’e yakın araçtan başvuru aldıklarını söyledi. Ünaldı, “Özellikle Anadolu Yakası’nda etkili olan dolu yağışı sebebiyle ortalama 5000 aracın hasar gördüğünü tahmin ediyoruz” dedi.

Ünal Ünaldı, 29 Eylül 2020’de İstanbul’da yaşanan dolu yağışının hemen ardından hasarlı araçların onarımı için gerekli hazırlıkları hızlı bir şekilde tamamlayarak araç kabulüne başladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

5 Bin Araç Zarar Gördü

“2017 yılında İstanbul’da yaşanan dolu yağışında kısa sürede 10 bin aracın dolu hasarı onarımını gerçekleştirerek çok önemli bir tecrübe edinmiştik. Bu tecrübe ile hızlı bir şekilde gerekli hazırlıkları tamamlayıp hasarlı araçları servislerimize almaya başladık. Dolu hasarının boyasız göçük düzeltme tekniği ile onarılması gerektiğini tekrar bu vesileyle hatırlatmak istiyoruz. Özellikle Anadolu Yakası’nda etkili olan dolu yağışı sebebiyle ortalama 5000 aracın hasar gördüğünü tahmin ediyoruz” dedi.

Dolu Zararı Nasıl Düzeltiliyor?

Ünaldı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Boyasız göçük düzeltme tekniği, boyanın zarar görmediği göçüklerin, özel el aletleri ile boyaya zarar vermeden onarılması tekniğidir. Uygulanan bu teknik sayesinde, aracın geleneksel yöntemlerle onarım görmemesi sebebi ile orijinalliği azami düzeyde korunmuş olur, bu sayede ikinci el satışlarda bu araçlar için değer düşüklüğü söz konusu olmaz. Özellikle son yıllarda sıkça karşılaşılan dolu yağışları nedeniyle araçlar üzerinde meydana gelen göçüklerin düzeltilmesi için kullanılan en doğru ve teknolojik yöntemdir.”