Koronavirus, sigortacıların ilk çeyrek sonuçlarını olumsuz etkiledi

Koronavirüs salgını, dünyanın dev sigorta şirketlerinin yılın ilk çeyrek sonuçlarını olumsuz etkiledi. Insurance Business’te yer alan Key Media’dan Alicja Grzadkowska’nın haberine göre, salgın nedeniyle işletmelerin, iş kesintilerini ödememeleri için sigorta şirketlerine açacakları davaların sigorta şirketlerinin ilk çeyrek sonuçlarını etkileyecek.

Habere göre; örneğin, reasürans devi  Swiss Reasürans, kovid-19 sayesinde 225 milyon dolarlık grup net zarar bildirdi.

Salgın Henüz Bitmedi

Argo Group, ilk çeyrek açıklamasından yaklaşık 26 milyon ABD doları da dahil olmak üzere, vergi öncesi net kayıplarını 29 milyon ABD doları bildirmeyi beklediği konusunda uyardı. Yine habere göre, Markel Corporation, hissedarlara geçen yıl aynı dönemde bildirdiği 732.2 milyon ABD doları tutarındaki kapsamlı gelirden önemli bir düşüşe işaret eden kapsamlı bir kayıp ilan etti.

Aon’da ise yönetim kurulu maaşları yüzde 50 oranında azaltılacak ve çalışanların yüzde 70’inden maaşın yaklaşık yüzde 20’sini azaltmaları istenecek.

Yine habere göre, Lloyd, pandemiyi sigorta endüstrisi için tarihin en pahalı olayı olacağını öne sürüyor. Haberde, Swiss Re’nin Grup CEO’su Christian Mumenthaler’in, “Kovid-19 salgını henüz bitmedi ve daha geniş ekonomik ve sosyal sonuçları olacak” dediğine de değiniliyor.