Koronavirüsün sigortaya etkisi 4,3 milyar dolara çıkabilir

Lloyd’s of London’un araştırmasına göre, İngiliz sigorta ve reasürans piyasasının, kovid-19 zararının 30 Haziran itibariyle 4,3 milyar dolara kadar çıkabilecek.

Lloyd’s of London, koronavirüsün sigorta şirketleri için en büyük kayıp olacağını söylüyor. CNBC’nin haberine göre, Lloyd’s of London, kovid-19′un hayat dışı sigorta endüstrisi üzerindeki etkisi hakkındaki ekonomik değerlendirme raporu yayınladı. Buna göre, pazarın 2020 zararları 107 milyar dolara çıkacağı söyleniyor.

Habere göre, İngiliz sigorta ve reasürans piyasası, kovid-19 zararının 30 Haziran itibariyle 4,3 milyar dolara kadar çıkabilecek. Haberde, “Londralı Lloyd’s, yaptığı açıklamada, koronavirüsle ilgili kayıpların sigorta sektöründe bugüne kadarki en büyük zarar olacağı tahmin ediyor” denildi.

Tam Maliyet 2 Yılı Kadar Belli Olmaz

Lloyd’s of London, raporuna göre, salgın devam ederse, 4,3 milyar dolarlık zarar daha da artabilecek. Ayrıca, sektör, tahmini 96 milyar dolarlık yatırım portföylerinde düşüş yaşayacak ve bu da sigorta endüstrisinin tahmini toplam zararı 203 milyar dolara çıkaracak.

Lloyd’s of London, CNBC’ye yaptığı açıklamada, salgının, ikinci çeyreğin de ötesine geçmesi halinde, 4.3 milyar dolaklık zararı üzerine 1-2 milyar dolar daha eklenebilecek. Açıklamada, kovid-19’un tam maliyetinin 2 yıla kadar bilinemeyeceğine de dikkat çekiliyor. Açıklamaya göre, asıl endişe, daha az sigorta satın alınması.