Maher Holding Avrupa’da sigorta şirketi kuruyor

Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın sahibi Maher Holding,  Avrupa’da bir sigorta şirketi kurma kararı aldı. Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen, bu konuda prensip kararı alarak araştırmalarını sürdürdüklerini söyledi. Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Orta Avrupa ve Güney Avrupa ülkesi arasında karar verecek noktaya geldik” dedi.

Quick Sigorta ve Corpus Sigortayı bünyesinde barındıran Maher Holding, Avrupa’da sigorta şirketi kurma kararı aldı. Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen, tarafından yapılan açıklamada, bu konuda prensip kararı alarak araştırmalar yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Konuyu araştıran ekibimizin bir yıllık çalışması sonucunda yönetim kurulunda Avrupa’da sigorta şirketi kurmak için karar aldık. Bu Türkiye için bir ilk ve tüm ekibimiz yoğun ve keyifli bir çalışma içinde. Sizlerin de bildiği gibi daha önce de bir ilke imza atarak yabancı bir sigorta şirketini satın almış ve Corpus adını vermiştik. Bu anlamda yeniliklerin ve ilklerin peşinde olmaya devam edeceğiz. Avrupa’da kurulacak olan şirketi tüm sigorta grubumuzun desteği ile kuracağız ve operasyona Quick Sigorta liderlik edecek.  Türkiye’de yakaladığımız başarıyı artık Avrupa’da tekrarlamak gibi bir hedefimiz var.”

“Bir Yıldır Araştırıyoruz”

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ise kuruldukları günden bu yana birçok alanda yeniliklere imza attıklarını belirterek, şu açıklamaları yaptı:

“Quick Sigorta olarak Avrupa’da kurulacak olan sigorta şirketi çalışmalarına liderlik yapacağız. Avrupa’da kurulacak olan şirket aslında Quick Sigorta’nın teknolojik altyapısını ve operasyonel anlayışını alacak. Yaklaşık bir yıl süren çalışmalar sonucunda Maher Holding Yönetim Kurulu çalışmaların başlaması yönünde karar aldı. Şirket tüm Avrupa’ya hizmet verecek şekilde yapılandırılıyor. Merkez olarak ise incelemeler sonucunda bir Orta Avrupa, bir de Güney Avrupa ülkesi arasında karar verecek noktaya geldik. Quick Sigorta’nın bu çalışma ile farklı bir kulvara girdiğini söyleyebilirim” dedi.