Sigorta acenteleri kovid-19 fırtınasını atlattı mı?

Araştırmalar, sigorta acentelerinin, kovid-19 fırtınasını atlattığını gösteriyor. Ulusal Profesyonel Sigorta Acenteleri Birliği, 2021 Bağımsız Acente Anketi sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçları, sigorta acentelerinin kovid-19 pandemisinin yarattığı fırtınayı atlatmaya başladığını ortaya koydu.

Amerika’da yapılan ankete katılanların yaklaşık yarısı, 2020’de satışlarını artırabildiklerini belirtirken, yüzde 17,8’i 2020’de sigorta üretiminin nispeten durağan kaldığını söyledi.

Ulusal Profesyonel Sigorta Acenteleri Birliği, kovid-19 pandemisinin sonucu olarak sigorta acentelerinin değişiminin halen devam ettiğini belirtiyor. Birliğe göre, pandemi nedeniyle devam etmekte olan teknolojinin daha güçlü şekilde benimsenmesi gerektiğine değinilerek, sadece teknolojik değişim ile sınırlı kalınmaması, daha büyük farkındalıklar yaratılması gerektiği vurgulanıyor.

Acenteler Beklenenden Hızlı Değişti

Ankete katılan sigorta acentelerinin yarısından biraz azı 2020’de gelirlerinin arttığını söylerken, yüzde 20,7’si gelirlerinin aynı kaldığını, acentelerin üçte biri ise para kaybettiklerini belirtmiş.

Ulusal Profesyonel Sigorta Acenteleri Birliği, bu süreçte, birçok sigorta acentesinin pazarlama, iş yapma, güven oluşturmanın etkili yollarını aradığına değinerek, sigorta acentelerinin beklenenden daha hızlı değiştiği ve geliştiği için inovasyonun öne çıktığına dikkat çekiyor.

Dijitalden Endişe Duyuyor musunuz?

Ankette “Müşterilerinize çevrimiçi hizmet vermek söz konusu olduğunda ne gibi endişeleriniz var?” sorusu sorulduğunda ise verilen cevaplar şöyle:

  • Yüzde 54,9’u veri güvenliği ve gizliği konusunda endişeliyim diyor, yüzde 45,1’i endişe duymadığını söylüyor.
  • Yüzde 42,5’i müşterilerinin kontrolünü kaybetmek korkuyor, yüzde 57,5’i ise bu konuda endişe duymuyor.
  • Farklı şirketlerden aynı sigortalı poliçelere aynı hizmetlerin tamamının verememesi konusunda ise acentelerin yüzde 40,1’i endişe duyduğunu, yüzde 59,9’u ise endişe duymadığını söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin