Sigorta Haftası, Eylül’e ertelendi

Türkiye Sigorta Birliği açıkladı. Koronavirüs salgını nedeniyle Mayıs ayının son haftası kutlanan Sigorta Haftası, 7-11 Eylül tarihine ertelendi.

Sigorta Haftası, 7-11 Eylül 2020 tarihine ertelendi. Türkiye Sigorta Birliği (TSB), bir açıklama yaparak, her yılın Mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası’nın koronavirüs salgını nedeniyle Eylül ayına ertelendiği belirtildi. TSB’den yapılan açıklamada, “Sigorta Haftası kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü desteği ile Birliğimiz ve diğer tüm paydaşlarca çeşitli etkinlikler düzenlenmekte, sigorta bilincini ve farkındalığını artırmak üzere aktiviteler yapılmakta, sektörün sorunları gündeme getirilerek birlikte çözüm aranmaktadır” denilerek, şu görüşlere yer verildi:

Mayıs Sonunda Kutlanıyordu

“Türkiye Sigorta Birliği olarak, Sigorta Haftası’na ve bu haftayı hep birlikte kutlamaya büyük önem vermekteyiz. Ancak bu yıl kovid-19 pandemisi nedeniyle sosyal hayatı yeniden düzenleyen önlemlerin alınması ve kamuoyu gündeminin bu konuya yoğunlaşması, tüm paydaşlarımızı bir araya getireceğimiz etkinliklerin yapılmasına da engel teşkil etmektedir. Bu kapsamda salgındaki olumlu gelişmeler doğrultusunda etkinliklerin dijital platformlar yerine bir araya gelinerek yapılma ihtimali göz önünde bulundurularak, Sigortacılık Genel Müdürlüğünün de uygunluğu ile Sigorta Haftası’nın 7-11 Eylül 2020 tarihlerinde kutlanmasına karar verilmiştir. Haftaya ilişkin planlamalar tarih yaklaştığında ayrıca duyurulacaktır.”