TSEV, burs verecek öğrenciler arıyor

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı, Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na bu yıl 4. kez yüzde 100 burslu öğrenci kabul edilecek ve sigortacılık bölümlerinden yeni mezun olan 10 kişiye burs verecek.

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın (TSEV) sigorta sektöründeki en popüler ve en prestijli programı olarak kabul gören Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na bu yıl 4. kez yüzde 100 burslu öğrenci kabul edilecek.

Sigorta Tatbikatçıları Derneği ile birlikte TSEV, sigortacılık bölümlerinden yeni mezun olan 10 kişiye burs verecek. Burs nakdi herhangi bir ödemeyi kapsamayacak olup; sadece 2020-2021 öğretim yılında gerçekleşecek olan 38. Dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nda ücretsiz öğrenim görme hakkını kapsıyor.

Ücretsiz Eğitim Hakkı

İki yarıyıldan oluşan Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın birinci yarıyılında sigortacılıkla ilgili temel bilgilerin yanı sıra ekonomi, pazarlama gibi destekleyici eğitimler verilirken, ikinci yarıyılda katılımcılar 6 branş (Yangın&Mühendislik Sigortaları, Kaza Sigortaları, Sağlık Sigortaları, Hayat Sigortaları, Nakliyat Sigortaları ve Muhasebe) arasından birini seçerek uzmanlaşma yolunda ilk adımı atıyorlar.

İlk kez 2017-2018 öğretim döneminde Sigortacılık ve Aktüerya bölümlerinden yeni mezun olmuş 5 başarılı gence Vakfın 35. Dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nda ücretsiz eğitim verilme hakkı sağlanmış; programın dönem birincisi ise yine burslu öğrencilerden biri olmuştu. 2018-2019 öğretim yılında ise, Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin desteğiyle burslu öğrenci sayısı artırılmış; 7 yeni mezun genç programa kabul edilmiş ve programdan başarıyla mezun olmuştu. 2019-2020 öğretim yılında 37. Dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na burslu olarak kabul edilen 4 yeni mezun genç ise halihazırda devam eden programda başarılı bir şekilde eğitimlerini sürdürmektedirler.

Son Başvuru 28 Ağustos’ta

Programa burslu olarak kabul edilecek adaylardan aranan şartlar ise; halihazırda tam zamanlı olarak çalışmıyor olmak, sigortacılık veya aktüerya bölümünden 2020 yılında mezun olmak, sigortacılık alanında kariyer hedefliyor olmak.

Programa burslu olarak kabul edilmek isteyen adaylar egitim@tsev.org.tr adresine başvurabilirler. Son başvuru tarihi 28 Ağustos 2020. Başvuruda gerekli belgeler ise; niyet mektubu (bu eğitimi niçin almak istediğinizi anlatan bir yazı olmalı), transkript, özgeçmiş. Belgelerini PDF formatında egitim@tsev.org.tr adresine eksiksiz bir şekilde göndermeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacak. Başvuru sayısının çok fazla olması halinde TSEV, burslu öğrencileri seçmek üzere mülakat ve yazılı-sözlü sınav yapabilir.