Anadolu Hayat Emeklilik karbon ayak izini sıfırladı

Sürdürülebilir enerji kaynaklarına yaptığı katkıyla 2016 yılından bu yana her yıl karbon ayak izini sıfırlayan Anadolu Hayat Emeklilik, 2020 yılında da karbon nötr şirket oldu.

Çevre dostu enerji kaynaklarına destek vererek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya mirası bırakma yolunda katkılarını sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, 2019 yılına dair karbon ayak izini sıfırladığını duyurdu. Sürdürülebilir enerji kaynaklarına yaptığı yatırım ile operasyonel faaliyetleri sonucu oluşan karbon ayak izini sıfırlayarak karbon nötr olma sürecini tamamladı.

Sürdürülebilir gelecek stratejileri kapsamında 2016 yılından beri karbon ayak izini nötrleme faaliyetlerine devam ettiklerini açıklayan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, “Sürdürülebilirlik yaklaşımımızın bir sonucu olarak, 30. yılımızı kutladığımız 2020 yılında önemli bir başarıya daha imza attık ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne sigorta ve emeklilik sektöründen kabul edilen ilk şirket olduk. İklim değişikliği ile mücadele kapsamında karbon yönetiminin gerekliliğinin bilinciyle yenilenebilir enerji kaynaklarına yaptığımız yatırımlar sonucunda bu yıl da karbon nötr şirket olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Düşük karbonlu ekonomiye geçiş konusunda herkese büyük görevler düşüyor. Ülke ekonomisine ve toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla tüm iş süreçlerimizde sürdürülebilirliği temel almaya devam edeceğiz” diye konuştu.