İkinci el araçların yüzde 70’i krediyle satın alınıyor

Otomerkezi.net CEO’su Ali Karakaş, 8 milyonluk araç pazarında, satılan ikinci el araçların yüzde 70’inin krediye bağlı olduğuna açıkladı.

İkinci el araç pazarının kurumsal markası Otomerkezi.net, teknoloji tarafında yeni bir yatırım yaparak otokredibul.com’u tüketicilerin kullanımına sunmaya başladı. Hızlı ve ücretsiz taşıt kredisi başvurusuna imkan veren portal, yüzde yüz yerli sermayeyle inşa edilirken, otokredibul.com üzerinden 60 ay vadeyle, 15 yaşına kadar ikinci el araçlar için ara ödeme, balon ödeme ve erken ödeme avantajlı kredi çözümleri üretiliyor.

Türkiye’de satılan ikinci el araçların ortalama yüzde 70’inin krediyle satın alındığına dikkat çeken Otomerkezi.net CEO’su Ali Karakaş “İkinci el araç sektörününün gelişimine katkıda bulunan en önemli faktörlerden birisi finansman çözümleri. 8 aylık AR-GE çalışmasıyla hayata geçirdiğimiz yeni portal ile birlikte ikinci el otomobil pazarındaki önemli bir ihtiyacı gidermeyi hedefliyoruz. otokredibul.com’un 2022 yılına kadar toplam 360 milyon TL’lik kredi hacmine ulaşacağını öngörüyoruz.” dedi.