Kırmızı: Pandemide iyi sınav verdik

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, sigorta sektörünün pandeminin ilan edilmesiyle beraber sağlık sigortaları alanında başarılı bir çalışma yürüterek kovid-19’u teminat kapsamına dahil ettiğini belirterek, “Sektör olarak pandemide iyi bir sınav verdik” dedi.

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, pandemi dönemi ile birlikte özellikle sağlık alanında sigorta güvencesinin giderek önem kazandığına dikkat çekti. Kırmızı, yıllardır insanlarda sağlık sigortalarının lüks olduğu algısı olduğunu, en önemli değer olan sağlığın sigorta altına alınmasını geri planda bıraktıklarını belirterek, “Fakat deneyimlediğimiz pandemi tecrübesi ile beraber sağlık alanındaki sigorta güvencesinin farkına vardık. Sağlık sigortaları branşına alternatif olarak geliştirilen ve uygun fiyatlar ile her kesimden insana sağlık güvencesi ulaştırmak amacıyla bir alternatif olan tamamlayıcı sağlık sigortaları ulaşılabilir fiyatları ile her bütçeye hitap ediyor” dedi.

Tamamlayıcı Sağlıkta Fark Yarattık

Tamamlayıcı sağlık sigortası verileri incelendiğinde bir önceki yıla kıyasla kovid-19 pandemisinin yarattığı etkilerin görüldüğünü, Türk sigorta sektörünün pandeminin ilan edilmesiyle beraber sağlık sigortaları alanında başarılı bir çalışma yürüterek kovid-19’u teminat kapsamına dahil ettiğini vurgulayan Kırmızı, şunları söyledi:

“Sektör olarak pandemide iyi bir sınav verdik, biz de Doğa Sigorta olarak kovid-19 tedavilerini teminat kapsamına altına alarak tamamlayıcı sağlık sigortalarında bir fark yarattık. 2020 Ekim sonunda sektörümüz tamamlayıcı sağlık sigortası alanında geçen seneye kıyasla yüzde 52.7 oranında büyüyerek 1 milyar 152 milyon lira prim üretti. Rakamlardan gördüğümüz kadarıyla TSS ürünü, yaygın hastane ağı, sigortalılara sunduğu cazip ek hizmetler ve diğer birçok avantajı ile birlikte sigortalılara güvence sağlamaya ve gelişmeye devam ediyor.”

Oklar Sağlık Sigortalarına Çevrildi

Salgın döneminde sağlığın öneminin artmasının okları sağlık sigortalarına çevirdiğini söyleyen Nihat Kırmızı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütçeyi zorlamayan koşullarla TSS ürününe sahip olmak mümkün. Doğa Sigorta olarak biz de bu süreçte kovid-19’u teminat kapsamına aldık ve sigortalılarımızı ve sigortalı adaylarımızı zor süreçte yalnız bırakmadık. Doğa Sigorta Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz ile birlikte anlaşmalı sağlık kuruluşu ağımız ile sigortalılarımıza; sadece yatarak tedavi ve yılda 6 ve 10 kez ayakta tedavi kullanım limiti dahil olan iki ayrı yatarak tedavi ürünümüz ile toplam 3 adet plan sunuyoruz. Ayrıca SGK şartı aranmaksızın geleneksel sağlık sigortasının geçerli olduğu tüm anlaşmalı kurumlarda geçerli A+ Sağlık Sigortamız da mevcut. Müşteri odaklı yaklaşımımız ve güvence sağlamayı ilke edindiğimiz anlayış ile Doğa Sigorta olarak; özel hastane ve doktor seçme imkanı, yenileme garantisi, kapsamlı diş paketi, check up paketi, Mamografi ve PSA hizmetlerini de ücretsiz olarak sunuyoruz.”