Kovid-19 Y kuşağında özel sağlık sigortasına talebi artırdı

Yapılan araştırmaya göre kovud-19 salgını, Y kuşağını özel sağlık sigortası satın almaya itti. Y kuşağı ve daha genç çalışan profesyonellerde özel sağlık sigortasına olan talep yüzde 71 arttı.

Kovid-19, Y kuşağının sağlık sigortası satın almaya itti. İnsanların çoğu artık sağlık sigortasını, öngörülemeyen tıbbi acil durumlarla mücadele etmek için finansal olarak geleceğe hazır olmak için bir gereklilik olarak görüyor.

Financial Express’te yer alan bir makaleye göre, Y kuşağı ve daha genç çalışan profesyonellerde özel sağlık sigortasına olan talep yüzde 71 arttı. Makaleye göre, kovid-19 salgını sadece yüzbinlerce insanı öldürmekle kalmadı, yayılmasını durdurmak için uygulanan kapanmalar nedeniyle ekonomiyi de sert vurdu. Sonuç olarak, çok sayıda insan ya işini kaybetti ya da maaş kesintileriyle karşı karşıya kaldı. Üstelik, kovid-19’un ikinci dalgası sırasında hastane faturalarının yüz bin dolara gelmesiyle, pandemi ailelerin finansmanını daha da sert vurdu, tasarruflarını sildi ve birçok insanı borç para almaya zorladı.

Y Kuşağı Şimdiye Kadar Sağlık Sigortasıyla İlgilenmiyordu

Bu durumdan Y kuşağı ve daha genç çalışan profesyoneller de etkilendi. Makaleye göre Y kuşağı şimdiye kadar sağlık sigortası teminatları hakkında çok az bilgiye sahip olan bir müşteri segmentiydi. Bir ankete göre, Hindistan’da sağlık sigortası satın almakla ilgilenen kişilerin oranı, kovid-19 pandemisinin patlak vermesinden sonra yüzde 71 arttı.

Bu nedenle, insanların çoğu artık sağlık sigortasını, öngörülemeyen tıbbi acil durumlarla mücadele etmek için finansal olarak geleceğe hazır olmak için bir gereklilik olarak görmektedir. Y kuşağının sağlık sigortasına yönelik tutumlarında şimdiden büyük değişiklikler yaşanıyor.

Uzmanlar, “Pandemi sağlığımızla ilgili birçok varsayımımızı değiştirdi. Şu anda gördüğümüz şey, sağlık sigortası kapsamını erkenden benimseyen Y kuşağında kesin bir artış var. Dahası, sağlıklarını yönetmek ve iyileştirmek için kullanabilecekleri avantajları sağlayan çevrimiçi platformlar arıyorlar” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin