THY’den sigorta açıklaması

THY açıklama yaparak, tüm uçak gövde ve sorumluluk sigortaları ile ilgili yurtdışı merkezli ve özellikle havacılık sigortaları konusunda uzmanlaşmış sayılı şirketlerden olan Albatros Brokerlik ile çalışıldığı belirtildi. 

Türk Hava Yolları’dan (THY), sigorta ile ilgili açıklama geldi. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, bazı sosyal medya kanalları ve internet haber mecralarında sigorta hizmeti sağlayan şirket ile ilgili yanlış bilgiler yayıldığına değinilerek, şu görüşlere yer verildi:

“Dünyanın en saygın havayolu şirketlerinden biri olarak operasyonel süreçlerimizde hizmet kalitesini uluslararası ölçekte kanıtlamış, havacılık odaklı şirketler ile iş birliği gerçekleştiriyoruz. Tüm uçak gövde ve sorumluluk sigortalarımız ile ilgili de yurtdışı merkezli ve özellikle havacılık sigortaları konusunda uzmanlaşmış sayılı şirketlerden olan Albatros Brokerlik ile çalışıyoruz.

Küresel havacılık endüstrisinin zor günlerinde dahi Ay Yıldızlı bayrağımızı dünyanın dört bir yanında başarıyla dalgalandıran Türk Hava Yolları ailesi olarak, markamızın itibarına zarar vermek isteyen bu kirli niyetleri kınıyoruz. Halka açık ve denetlenen bir şirket olduğumuzu hatırlatarak her türlü kanuni hakkımızı saklı tutuyoruz.”