BNP Paribas Cardif finansal sonuçlarını açıkladı

33 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas Cardif, kovid-19’un damga vurduğu 2020 yılında, iş modelinin esnekliği sayesinde güçlü global sonuçlar sergileyerek 24,9 milyar Avro brüt prim üretimine ulaştı.

BNP Paribas Cardif, kovid-19 salgınının yaşandığı 2020 yılında sürdürülebilir büyüme ivmesini korumayı başardı. 2020 yılında BNP Paribas Cardif’in brüt prim üretimi 24,9 milyar avro olurken, vergi öncesi net karı 1,4 milyar avro, fon büyüklüğü ise bir önceki yıla göre 1,7 artışla 264 milyar avroya ulaştı. Güçlü dijital yapısıyla dinamik bir gelişim çizgisi yakalayan BNP Paribas Cardif, 100’den fazla iş ortaklığına ve sözleşme yenilenmesine imza attı.

2020 yılındaki prim üretiminin yüzde 46’sını BNP Paribas Grup dışındaki iş ortaklıklarından sağlayan BNP Paribas Cardif; bankacılık, otomotiv, elektronik cihaz ve telekomünikasyon sektörlerindeki güçlü iş birliklerine yenilerini ekleyerek başarılı çalışmalarını sürdürdü. Pandemi süresince BNP Paribas Cardif, uzun vadeli yatırımcı rolüyle faaliyet gösterdiği ekonomileri desteklemeye devam etti. Çevik organizasyon yeteneği ile dünya çapında uzaktan çalışma modeline geçerek müşteri ve iş ortakları için iş sürekliliğini sağladı.