Dünya sigortacıları neleri konuşuyor?

Kovid-19 kayıpları 107 milyar doları aşacak

Lloyd’s of London,  kovid-19 salgınından kaynaklanan küresel sigortalı kaybın, piyasanın önceki 107 milyar dolarlık tahminini aşacağını söyledi. Mayıs ayında, salgın nedeniyle müşterilere 4,3 milyar dolara kadar tazminat ödeneceği, sektör genelinde ise tazminat tutarının 107 milyar dolara ulaşmasının beklendiği ortaya konmuştu. Buna karşın Lloyd’s of London Başkanı Bruce Carnegie-Brown, pandemiye bağlı kayıpların Harvey, Irma ve Maria Kasırgaları nedeniyle 2017’de yaşanan 144 milyar dolarlık sigortalı felaket kayıplarına benzer olacağını söyledi. Carnegie-Brown’a göre, diğer kayıp olaylarından farklı olarak kovid-19’un aynı anda her yerde olduğunu ve beklenenden daha uzun süre devam ettiğini vurguladı.

General Motors otomobil sigortacılığına giriyor

General Motors (GM), kendi sigorta birimini başlattı. Otomobil üreticisi GM, OnStar Insurance’ı tanıttı. OnStar Insurance’a kaydolan müşteriler, sürüş alışkanlıklarının tüm GM araçlarına takılan OnStar ekipmanı tarafından izlenmesini kabul edecekler. Bu durum; daha düşük sigorta primleri şeklinde güvenli sürüş davranışını ödüllendirmesine ve sürücülere sürüş alışkanlıklarını iyileştirmek için proaktif önerilerde rehberlik etmesine olanak sağlayacak. Yapılan açıklamada, OnStar Insurance Services aracılığıyla satılan sigortanın American Family Mutual Insurance Company’nin üye şirketleri tarafından garanti altına alındığını ve düzenlendiğini söyledi. GM; sigorta acentesinin, bireysel araç kullanımına dayalı olarak adil fiyatlarla sigorta sunmak ve akıllı sürüş alışkanlıklarını ödüllendirmek için sigorta ortaklarıyla birlikte çalıştığını açıkladı.

Sompo International, marka kampanyasını açıkladı

Sompo International, marka kampanyasını açıkladı. Sompo International Holdings, ‘Söz ver, güven, koru’ sloganının her şeyin merkezine yerleştirdi. Yeni slogan, firmanın sadece müşterilere değil aynı zamanda çalışanlarına ve ortaklarına olan bağlılığını da ortaya koymak için tasarlandı. Sompo’dan yapılan açıklamada, ““Bugünün dünyasında müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza verdiğimiz sözlerin arkasında durmamız her zamankinden daha fazla hayati önem taşıyor” dendi.

Firma, marka bilinci oluşturmaya devam etmenin, ilk 10 küresel sigorta şirketi olma yolunda önemli bir bileşen olduğuna da inanıyor.

Axa, küresel program başlattı

AXA, dünya çapında 121 bin çalışanının sağlığını ve refahını iyileştirmek için bir girişim başlattı. AXA tarafından yapılan açıklamaya göre, bu hamle, dünya çapındaki çalışanlarına sunulan faydaları daha iyi yönetme stratejisinin bir parçası. AXA çalışanları için ücretsiz olacak olan program, 2021 yılında devreye alınacak. Program iki ana unsurdan oluşuyor: Her çalışana yaşlarına bağlı olarak yüz yüze veya dijital tıbbi check-up erişimi verilecek. Ayrıca, sağlıkla ilgili riskleri daha iyi önlemek için yıllık grip aşısı alacaklar. AXA, mesleki veya kişisel yaşamlarında zorluklarla karşılaşan çalışanları daha iyi desteklemek için, her zaman erişilebilen psikolojik destek ve rehberlik sağlayan bir çalışan yardım programına sponsorluk yapıyor. AXA, gelecek yıllarda güçlendirmeyi planladığı teletıp hizmetleri gibi çalışanları da desteklemeyi merkezine aldı.