FonMatik ROBO’ya İngiltere’den ödül

Anadolu Hayat Emeklilik, robot fon danışmanlık hizmeti FonMatik ROBO ile, İngiltere’nin en önemli ödül programlarından biri olan Best Business Awards tarafından Müşteri Odaklılık (Best Customer Focus) kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. 

Anadolu Hayat Emeklilik’in hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk ve tek bireysel emeklilik robot fon danışmanlık hizmeti FonMatik ROBO, İngiltere merkezli Awards Intelligence tarafından 11 yıldır düzenlenen uluslararası iş ödülleri programı Best Business Awards 2021’de Müşteri Odaklılık kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Özel, kamu ve aracı kuruluşlara açık bir ödül organizasyonu olan Best Business Awards’da ödüle layık görülmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, “Birçok sektörden büyük ve orta ölçekli şirketin değerlendirildiği bir eleme sonucunda FonMatik ROBO ile birinci olduk. Yatırımcılarının karakter testinin sonucuna göre fon dağılımını belirleyen ve yatırımlarına yön vermekte tereddüt eden müşterilerimize rehber olan FonMatik ROBO’nun, Türkiye’den sonra İngiltere’nin yüksek nitelikli ödül programlarından birinde de kendini kanıtlamış olmasından gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Anadolu Hayat Emeklilik’in aldığı ödül ile ilgili yorumlarını paylaşan Best Business Awards 2021 Jüri Başkanı Ian Hughes, “Türkiye’nin en köklü bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biri olan Anadolu Hayat Emeklilik, müşterilerinin emeklilik süreçlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olan robot fon danışmanı FonMatik ROBO ile ödüle layık görüldü. Daha iyi bir getiri elde etmeleri için müşterilerinin fon değişimlerini otomatikleştirerek yeni bir hizmet sunarken, zamanın gerekliliklerine uyum sağlayan ve fon yönetiminde robotik teknolojiyi uygulayan Anadolu Hayat Emeklilik’i tebrik ediyoruz” diye konuştu.