Memur emeklileri… Tabloya bak temmuz zamlı maaşını öğren

Memur emeklileri Temmuz maaşlarını yüzde 25 zamlı alacak. TÜİK’in açıkladığı geçmiş altı aylık enflasyona göre memur emeklileri maaşlarını yüzde 17.55 zamlı alacaklardı ancak refah payı verildi ve memur emeklilerinin maaş zamları yüzde 25’e çıkartıldı.

Hazırlayan: Oben ÜNÜVAR

SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinde olduğu gibi memur emeklileri de Temmuz maaşlarını yüzde 25 zamlı alacak. TÜİK’in açıkladığı geçmiş altı aylık enflasyona göre memur emeklileri yüzde 17.55 zamlı alacaklardı ancak refah payı verildi ve memur emeklilerinin maaş zamları yüzde 25’e çıkartıldı. Yüzde 25’lik zamla birlikte memur emeklilerine her ay ödenen ek ödeme tutarı da arttı.

Görevdeki memurlar ise, 2023’ün Temmuz ayıda maaşlarını yüzde 17.55 zamlı alacak, zamlı maaşlarının üzerine de 8 bin 77 lira seyyanen zam eklenecek. Bu çerçevede görevdeki memurlar temmuz maaşlarını; toplu sözleşme zammı, üzerine enflasyon farkı, bunun da üzerine 8 bin 77 lira seyyanen zamlı alacak. Böylece 2023’ün Ocak ayında 11 bin 848 lira olan en düşük memur maaşı temmuz ayında 22 bin liraya çıkacak. Seyyanen zamla birlikte ortalama memur maaşı da 25 bin liraya yükselmiş olacak.

TABLOYA BAK TEMMUZ ZAMLI MAAŞINI ÖĞREN