Sigortacılıkta yenin kanunun zamanının geldi

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, sigortacılığın yepyeni bir kanuna sahip olmasının zamanının geldiğini belirterek, “Tüm düzenlemelerin mutlaka günün koşullarına uygun hale getirilmesi gerekiyor. Trafik sigortalarında yaşanan belirsizlikler bir an evvel ortadan kalkmalı” dedi.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, sigortacılığın itibarlı bir meslek olduğunu ve sigortacılığın rüştünü ispat sorunu yaşamaması gerektiğini söyledi. AXA Sigorta, sektörde bir ilk olarak Nisan 2020’de başladığı çevrimiçi acente buluşmalarına greenbox teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen dijital toplantı ile devam etti. Toplantı AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşçan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

“Sigortacılığın Rüştünü İspat Sorunu Yaşamaması Gerekiyor”

Toplantıda konuşan Yavuz Ölken, sigortacılığın itibarlı bir meslek olduğunu belirterek, “2020 döneminde ortaya çıkan tüm doğal afetler, sağlık sigortalarında pandemi sonrası yaşanan değişim, AXA Sigorta ve AXA Acenteleri olarak sahada atılan ortak adımlar ve müşterilerin hayatına dokunan çözümler dikkate alındığında sigorta sektörünün ve sigorta acenteliğinin neden bu kadar itibarlı, hassas ve önemli olduğunu biliyoruz. 2020 yılı kapanışı sonrası sektörümüz ile alakalı zaman zaman rüştünü ispat etti diyebiliriz. Niyeti yapıcı olan görüşleri duyuyoruz ancak bunu saygı ile karşılamamıza rağmen, sigortacılığın rüştünü ispat sorunu yaşamaması gerekiyor” dedi.

Trafik Sigortalarındaki Belirsizlikler Ortadan Kalkmalı

Yavuz Ölken, AXA olarak yine yeniden bir başlama vuruşu yapmak adına bu itibarlı mesleğin ve sigortalılığın tabana yayılması için çalıştıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması için 2020 yılı önemli bir kilometre taşı oldu. AXA olarak bunun bilinci ile güçlü acenteler ve güçlü bölgeler, güçlü çalışanlar ile fark yaratmaya devam edeceğiz. Özellikle SEDDK, TSB ve tüm diğer paydaşlar ile sektörün kalıcı ve sürdürülebilir çalışmaları umut veriyor. Sigortacılığın yepyeni bir kanuna sahip olmasının zamanının geldi. Tüm düzenlemelerin mutlaka günün koşullarına uygun hale getirilmesi gerekiyor. Trafik sigortalarında yaşanan belirsizlikler bir an evvel ortadan kalkmalı ve ‘doğrudan tazmin’, ‘kişi temelli sigorta’ gibi uygulamalara geçilmeli.”

Amaç İnsanlık İçin Önemli Olanı Korumak

Yavuz Ölken, AXA Sigorta ve AXA Hayat Emeklilik olarak gerek sermaye yeterliliği ve finansal güç, gerek dijital altyapı, kurum kültürü, yeni nesil ürün fabrikaları ve çözüm merkezi anlayışı ile Sigorta 4.0 temelleri üzerinde inşa edilen uygulamalar ile geleceğe hazır olduklarını da vurgulayarak, ortak amaçlarının ‘insanlık için önemli olanı korumak ve güven vermek’ olduğunu ifade etti. Ölken, bu noktada en güçlü yanlarının ‘kararlı, yetkin, tutkulu ve deneyimli acenteleri’ olduğunu da sözlerine ekledi.