Quick Sigota’dan 300 liraya işyeri sigortası

Finansal sigortalar başta olmak üzere sigorta ürünleriyle işletmelerin yanında olan Quick Sigorta, iş dünyasına getirdiği birçok yeniliğe yepyeni bir ürün grubunu daha ekledi. Quick Sigorta’dan yapılan açıklamada, “Basiretli Tacir İşyeri Sigortası, esnaflarımız için ‘Yedekleyen İş Yeri Sigortası Quick Sigorta,  yeni ürün grubu içerisinde yer alan ‘Basiretli Tacir İşyeri Sigortası ile, ticaret erbaplarının da zor zamanlarında imdatlarına yetişmeye devam ediyor” dedi. Quick Sigorta yeni reklam filminde de Basiretli Tacirlere işyeri sigortasının zorunluluğundan bahsediyor.

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, konu ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “Türk Ticaret Kanunu’nun tacir olmanın hükümlerini aktaran 18. maddesi ‘Her tacirin, ticaretine ait bütün faaliyetlerinde basiretli bir iş adamı gibi hareket etmesi gerektiğini’ emreder. Faaliyetleri sırasında öngörülebilir risklerini, ödenebilir primlerle güvence altına alarak, işletmesini, istihdamı, vergi gelirlerini ve ekonomiyi sürdürebilir kılmak basiretli bir tacirin önde gelen yasal görevidir. Tüccarların bu yaşadığımız zor günlerde yanında olmak için, bu yasal zorunluluğu da baz alarak Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası ürününü diğer iş yeri sigorta ürünlerine göre daha uygun fiyatlı ve bürokrasiden uzak olarak geliştirdik.”

3,5 Milyon KOBİ’nin Yarıya Yakını Sigortasız

Yaşar, acentelerin her fırsatta işyeri sigortalarının zorunlu olması gerektiğini söylediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oysa hukuk literatürümüz iş insanlarını geleceği gören, sezgisi yüksek, dikkatli ve yapacaklarının nereye varacağını bilen, ticari iş, işlem ve eylemlerinin hukuki, mali ve ticari sonuçlarını öngörmesi gereken kişi, basiretli tacir olarak tanımlar ve Türk Ticaret Kanunu, Tacir olmanın hükümlerini ‘Her tacirin, ticaretine ait bütün faaliyetlerinde basiretli bir iş adamı gibi hareket etmesi gerekir’ diye emreder. Buna rağmen ülkemizde ekonomik faaliyetlerimizin neredeyse yüzde 90’ını oluşturan 3,5 milyon KOBİ’nin yarıya yakını henüz sigortasız. Bunun temelinde, KOBİ sahibi iş insanlarının maliyet yükü ya da türlü nedenlerle bugüne değin sigorta ile tanışamadığı kadar, biz sigortacıların da, yeterince onlara gidip bu ürünlerin içeriklerini, neden ihtiyaç duyduklarını, fiyatlarının korkulacak seviyede olmadığını anlatmakta eksiklerimiz olduğu da bir gerçek.”

Yüzde 100 Online Satılabilen İşyeri Sigortası

Yaşar, özellikle 2020 yılında pandemi döneminin getirdiği birçok zorluk yanında son yıllarda yaşanan ve giderek artan birçok riskin tüccarın esnafın kaygılarını artırdığına değinerek, şunları söyledi:

“Bu kaygıya kayıtsız kalmayan Quick Sigorta, Basiretli Tacir İşyeri Sigortası ile işyerlerini güvence altına alıyor. Basiretli Tacir İşyeri Sigortası 3 dakikada satın alınabilecek neredeyse tüm rizikoları güvence altına alan, son derece basit, yalın, kolay anlaşılır, sigorta işinin karmaşasından uzak bir ürün. 3 bin 100 Quick Sigorta acentesinin yanında ilk defa yüzde 100 online satılabilen bir işyeri sigortası olma özelliğini de taşıyor. Üstelik senelik 300 TL‘den başlayan fiyatlarla tüccara, KOBİ’ye  sunuluyor.”

3 Dakikada Poliçe Kesiliyor

Quick Sigorta açıklamasında, Basiretli Tacir İşyeri Sigortası’nın detaylarını da paylaştı:

“Basiretli Tacir bilir ki iş yerini etkileyecek yangın, sel, hırsızlık, çalışanların zarar görmesi gibi her risk sadece kendisini değil tüm çevresini etkiler. Quick Sigorta bu risklere ve çok daha fazlasına karşı gelecek öngörüsüne sahip “iş insanları” için Basiretli Tacir İşyeri Sigortası ürününü tasarladı. Böylelikle, KOBİ ölçeğindeki işyerlerini, risk analizine, otorizasyonlara, yoğun yazışmalara girmeksizin 3 dakikada tüm riskleri güvence altına alabileceği oldukça ekonomik, senelik 300 TL primlerle başlayan bir poliçe sunuyor. Öne çıkan özellikler; sadece bina ve muhteviyat için limit belirleyecek bir çok teminata otomatik sahip olunacak. Limit Sigortasının kolaylığı. Riziko analizi yok. 3 dakikada poliçe. Türkiye’de ilk defa online satın alınabilen Agent değil Acente ile hybrid işyeri sigortası.”