Türkiye Sigorta, Emlak Katılım’dan bina tamamlama sigortası

Bina tamamlama sigortası için Türkiye Emlak Katılım Bankası ile Türkiye Sigorta işbirliği yaptı. Bina tamamlama sigortası inşaatların tamamlanmaması nedeni ile oluşacak mağduriyetleri önleyerek, tüketicilerin ödemelerini teminat altına alacak. Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, “Bina tamamlama sigortası hem inşaat firmalarını hem konut sahibi olacakları koruyan bir sigorta ürünüdür” dedi.

Türkiye Emlak Katılım Bankası, Türkiye Sigorta iş birliği ile Bina Tamamlama Sigortasını pazara sundu. Yapılan açıklamaya göre, bina tamamlama sigortası inşaatların tamamlanmaması nedeni ile oluşacak mağduriyetleri önleyerek, tüketicilerin ödemelerini teminat altına alarak inşaat sektörünün büyümesine katkı sağlayacak. Yapılan açıklamada, Türkiye’nin önemli bir deprem kuşağında olmasından dolayı riskli yapıların acil dönüşümünün hızlıca gerçekleşmesi için gereken desteği en azami düzeyde sağlamaya çalışan Emlak Katılım’ın, bu dönüşüm sürecinde hem inşaat firmalarını hem de konut sahibi olacakları korumak adına Türkiye Sigorta iş birliği yaptığı belirtildi.

Müteahhid Sorumluğunu Yerine Getirmezse Devreye Sigorta Girecek

Bina tamamlama sigortası ile Emlak Katılım, ön ödemeli konut veya kentsel dönüşüm projelerinde tüketicilerin yapmış oldukları ödemeleri teminat altına almayı hedefliyor. Hizmet kapsamında inşaat müteahhidinin sorumluluklarını yerine getiremediği zaman sigorta devreye girerek, şirketi konut projesini tamamlama veya o güne kadar yapılan tüm ödemeleri konut alıcısına geri ödeyebilme imkânı sağlayacak. Katılım bankalarında kullanım alanı olacak ürün, küçük, bireysel ve nitelikli yatırımcıların finansal güvenliğini sağlayarak, yatırım ortamının iyileştirilmesinde rol oynayacak.

Sigorta İnşaat Firmalarını, Konut Sahiplerini Koruyor

Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kentsel Dönüşüm Seferberliği projesine paralel olarak Türkiye’de, birinci öncelikli konular arasında yer alan depremlerde, en az kayıp ve hasar için yapılan acil dönüşüme katkı sağlayacak önemli bir ürünü hizmete sunduklarını belirterek, “Bina tamamlama sigortası ürünümüz üzerinde uzun zamandır çalıştığımız hem inşaat şirketlerimize hem de alıcıya büyük fayda ve güven sağlayacak bir ürün. Bina tamamlama sigortası hem inşaat firmalarını hem konut sahibi olacakları koruyan bir sigorta ürünüdür. Bu ürünle, inşaat firmaları yasal sorumlulukları olan bir teminata, banka finansmanı tüketmeden ve teminat mektubu almadan ulaşabiliyorken tüketicilerin de ödemeleri teminat altına alınmış oluyor” dedi.