TÜSED, 86’ncı yaşını kutluyor

Günümüzde 13 bölge, 5 il temsilciliği ve 81 ili kapsayan bir yapılanma ile mesleğe ve sigortacılık sektörüne katkıya devam eden Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED), kuruluşunun 86’ncı yılını kutluyor.

Ülkemizin en köklü derneklerinden birisi olan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, bu yıl 86’ncı yaşını kutluyor. 21 Şubat 1935 tarihinde “Türkiye Sigorta Eksperleri Cemiyeti” ismi ile İstanbul’da kurulan dernek, Türkiye’deki sigorta eksperliği mesleğinin ilk mesleki teşekkülü ve sektörün en eski ve köklü kurumlarından biri. Sigorta Eksperleri Derneği 2007 yılında 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu yürürlüğe girinceye kadar geçen 72 yıl boyunca yetkili meslek örgütü olarak faaliyetlerini sürdürdü, mesleğin gelişmesi, disiplininin sağlanması ile yeni eksperlerin yetiştirilmesi konusunda yetkilendirilmiş ve birçok önemli çalışmalarda bulundu. Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED), günümüzde 13 bölge, 5 il temsilciliği ve 81 ili kapsayan bir yapılanma ile mesleğe ve sigortacılık sektörüne katkı ve değer sağlamaya devam ediyor.

TÜSED 1935’te Kuruldu

TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, 86’ncı yılın, mesleğe ve sektöre önemli kazanımlar sağlayacağını belirterek, şu açıklamaları yaptı:

“Görevi devraldığımızdan bugüne yönetim kurulu olarak, 1935’te vücuda gelen bu devasa çınarın; uzun yıllar daha yaşaması için alanının genişletilmesi amaçlanmış, devasa çınarın sağlıkla yeşermesi, filizlenmesinin daim olması için kurumsal kimliğinin ön plana çıkarılması amaçlanmış ve bu doğrultuda çalışmalar yapılmıştır. 2021 yılı ve sonrası için temennimiz temelini sağlamlaştırdığımız bu devasa çınarın, etrafı tarafından tamamen görülebilecek kadar büyüyerek başının göğe değmesi, etrafındakilere nefes ve can vermesi, yol/yön göstermesidir. Bu amaç ile TÜSED Yönetim Kurulu olarak, her gün bin bir uğraş ve emekle yeşerttiğimiz çınarımızın, mesleğin ruhuna uygun asli amaçlar doğrultusunda nesnel zeminde evrilmesine katkıda bulunmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarım.”