Yavuz Ölken’den satın alma ilgili çarpıcı açıklamalar

AXA CEO’su Yavuz Ölken, AXA’nın, Groupama Sigorta’yı satın alması ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaparak, her iki şirketin acenteleri ve müşterilerine mesajlar verdi. Ölken, “Satın almayla ilgili onay süreçlerinin tamamlanmasıyla, aramıza yeni katılacak acentelerimiz ile geniş bir dağıtım kanalı ve acente ağımız olacak. AXA çatısında buluşacağımız yeni çalışma arkadaşlarımız ile daha da güçlenen bir organizasyon olarak müşterilerimize ürün ve hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz. Aynı paralelde bakış açımızı hem Türkiye’de hem de KKTC’de yürüttüğümüz sigortacılık faaliyetlerinde sürdüreceğiz” dedi.

SİGORTA GAZETESİ ÖZEL HABER

AXA CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken, 2023 yılının sürdürülebilir gelişim ve büyüme yılı olacağını söyledi. Ölken, satın alma sonrasında hem Türkiye’de hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), yürüttükleri sigortacılık faaliyetlerini sürdüreceklerini kaydetti. Yavuz Ölken, AXA’nın, Groupama Sigorta’yı satın alması ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Bu önemli satın almanın sektörümüze, müşterilerimize, acentelerimize, çalışanlarımıza, tüm dağıtım kanallarımıza ve iş ortaklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyen Ölken, 2023 yılının AXA açısından sürdürülebilir gelişim ve büyüme yılı olacağını ifade etti. Bu yıla girerken böyle bir adım attıklarından memnuniyet duyduklarını belirten Ölken, “Satın almayla ilgili onay süreçlerinin tamamlanmasıyla, aramıza yeni katılacak acentelerimiz ile geniş bir dağıtım kanalı ve acente ağımız olacak. AXA çatısında buluşacağımız yeni çalışma arkadaşlarımız ile daha da güçlenen bir organizasyon olarak müşterilerimize ürün ve hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

ACENTE AĞIMIZ GENİŞLEYECEK

Yavuz Ölken, her zaman olduğu gibi sektörde pozitif ayrışan, çözüm odaklı, güçlü finansal altyapısı ve sermayesi ile geleceğe güvenle bakan organizasyonun geleceğe daha da hazır hale getirmek ve sürdürülebilir kılmak için çalışacaklarını vurgulayarak, “Aynı paralelde bakış açımızı hem Türkiye’de hem de KKTC’de yürüttüğümüz sigortacılık faaliyetlerinde sürdüreceğiz” dedi.

Yavuz Ölken, “Satın alma AXA Sigorta’nın mevcut ve potansiyel müşterilerini nasıl etkileyecek?” sorusunu ise şöyle cevaplandırdı:

“AXA Sigorta olarak, satın alma sonrasında da müşteri odaklılığımız ve ‘ödeyenden çözüm ortağına dönüşüm’ yaklaşımımız devam edecek. AXA değerlerini benimseyerek müşterileri için fark yaratan ve onlar tarafından tercih edilen şirket olma tutkumuzu sürdürülebilir gelişim ve büyüme hedefiyle sürdüreceğiz. Satın almayla birlikte AXA hizmet kalitesini ve geniş ürün portföyünü çok daha geniş bir acente ağı ve dağıtım kanalıyla müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

AİLE SİGORTACILIĞI YAKLAŞIMI

Kasko, konut, sağlık, kurumsal ve ticari sigorta çözümleri, siber sigortalar, parametrik sigorta gibi yeni nesil sigorta ihtiyaçları, risk mühendisliği ve danışmanlık hizmetleri başlıca odak alanları olacağını da kaydeden Ölken, “Sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizde müşterilerimizin olası tüm risklerini öngörüp, bütünsel bir güvence sağlayarak onlar için çözüm ortağı olma anlayışımız var” şeklinde konuştu.

Yavuz Ölken, geleceğin sigortacılığı olduğunu düşündükleri ‘aile sigortacılığı’ yaklaşımı ile müşterileri aileleriyle bir bütün olarak değerlendirdiklerine ve onları etkileyen tüm risk faktörlerini kapsamaya çalıştıklarına değinerek, şu açıklamaları yaptı:

“Ayrıca, sade, basit ve sürtünmesiz hizmet anlayışımızı geliştirmeye de devam edeceğiz. Müşterilerimizin hasar ve provizyon süreçlerinde onlara en iyi deneyimi sunmak, yeni teknolojilerle müşteri deneyimini sürekli iyileştirmek bizim için vazgeçilmez. Oldukça yetenekli mevcut çalışanlarımız ve yeni takım arkadaşlarımız ile yaratacağımız güçlü organizasyonumuzda da aynı tutku sürecek. Değerler ve stratejik gelişim ortaklarımız olarak gördüğümüz acentelerimizle sahada var gücümüzle çalışarak ortak başarılara imza atmaya devam edeceğiz.”

KUSURSUZ FIRTINADAN EN AZ ETKİLENEN ŞİRKET OLDUK

Yavuz Ölken, 2022 yılını nasıl geçirdiklerine ve 2023 beklentilerine de değinerek, 2022 yılının, yangın ve doğal afetler nedeniyle büyük hasarların oluştuğu ve maliyetlerin arttığı, adına ‘kusursuz fırtına’ denebilecek zorlayıcı dinamiklerin söz konusu olduğu bir yıl olduğuna dikkat çekerek, “Kusursuz fırtınadan en çok etkilenen sektörlerden biri de sigortacılık sektörüydü. Fakat biz AXA Sigorta olarak kusursuz fırtınadan en az etkilenen şirketler arasında yer aldık. Hedeflediğimiz büyüme rakamlarının üstüne çıktık. Bunun nedeni de, güçlü sermayemiz, güçlü finansal yapımız ve güçlü organizasyonumuzla ‘geleceğe hazırız’ diyebilen dayanıklı bir şirket olmamızdı” dedi.

2023 yılında da ekonomide ve sektörde benzer dinamiklerin ve belirsizliklerin hakim olacağını belirten Ölken, “Buna rağmen ‘sürdürülebilir gelişim ve büyüme’ hedefimiz olacak. Geçtiğimiz beş yıl boyunca güçlü organizasyon, güçlü bölge, güçlü teknoloji ve altyapı, güçlü ürün ve hizmetler ile ön plana çıkan yapımız ile 2023’te de çalışmalarımıza büyüyerek ve sürdürülebilir olmak adına odaklanarak devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Ölken, sözlerini şöyle sürdürdü:

GELECEĞE HAZIRIZ, TEKNOLOJİ EN ÖNEMLİ KALDIRAÇ

“Hedefimiz bugüne kadar olduğu gibi sektörde pozitif ayrışan, çözüm odaklı, güçlü finansal altyapısı ve sermayesi ile geleceğe güvenle bakan organizasyonumuzu geleceğe daha da hazır hale getirmek ve sürdürülebilir kılmak. Bu anlamda AXA değerlerimiz bizim için vazgeçilmez olacak. Önce müşteri yaklaşımımızla hizmet kalitemizden ödün vermeden müşterilerimiz için en uygun ürün yapısı ve sürdürülebilir fiyat politikası ile en iyi müşteri deneyimini sunmayı sürdüreceğiz. Veri temelli, kesintisiz, yaratıcı, sade ve kullanıcı dostu sigorta platformlarımızı, mobil çözümlerimizi yasal onayların alınmasını takiben tüm acente, dağıtım kanalları ve çalışanlarımıza açmaya bugünden hazırız. AXA Sigorta ve AXA Hayat Emeklilik çatısında gelecek için hazır olmak kültürü her zaman çok önemli, teknoloji de bunun en önemli kaldıracı olmaya devam edecek.”

GLOBAL İKİ ŞİRKET OLARAK DİKKATLİ VE TİTİZİZ

Yavuz Ölken, “Groupama satın almasıyla birlikte ürün ve hizmet kapsamınızda değişiklikler olacak mı?” sorusunu da şöyle yanıtladı:

“AXA Sigorta olarak, müşteri odaklılık bizim vazgeçilmezimiz. Satın alma süreci sonrasında da bu anlayışımızı devam ettireceğiz. Satın alma ile beraber daha geniş bir dağıtım kanalı ağı ve daha büyük bir acente ağı ile daha da güçlenen bir organizasyon olarak müşterilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Satın alma sonrasında da az önce bahsettiğim ‘aile sigortacılığı’ kavramı etrafında büyüme odaklı anlayışımızı devam ettireceğiz. Acente ağımızın büyümesi, müşteri ve poliçe sayımızın artması da bu konuda bize büyük avantajlar sağlayacak.”

Yavuz Ölken, satın alma konusunda önemli bir adım attıklarını, yasal onayların tamamlanması sürecinde olduklarını belirterek, şu açıklamaları yaptı:

“Bu süreçte, yasalar çerçevesinde çalışmalarımıza iki farklı şirket olarak devam etmek durumundayız. Global iki şirket olarak bu hususa çok dikkatli ve titiz yaklaşıyoruz. Bu süreçlerin tamamlanması ile ortak çalışmalarımızı hızlandıracağız. Daha büyük bir acente şebekesi ile güçlenen bir organizasyon ve takım olarak müşterilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz bugüne kadar olduğu gibi sektörde pozitif ayrışan, çözüm odaklı, güçlü finansal altyapısı ve sermayesi ile geleceğe güvenle bakan organizasyonumuzu, geleceğe daha da hazır hale getirmek ve sürdürülebilir kılmak. Bu kapsamda AXA değerlerimiz ve her iki şirketin biriktirmiş olduğu güçlü deneyim bizim için vazgeçilmez olacak.”