spot_img
Pazartesi, Temmuz 15, 2024

GÜNCEL HABERLER

Anadolu Sigorta, Uludağ Premium’un ana sponsoru

0
Sağlıklı yaşam bilincini gündelik hayat rutinine yerleştirmek için daha önce Winter Run İstanbul ve Ephesus Ultra Maratonu gibi mücadelelerde sporcuları destekleyen Anadolu Sigorta, Uludağ...

Neova Sigorta’dan Dijital Düşün’üyorum

0
Sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalar yürüten Neova Sigorta, Teknoloji ve İnovasyon ekibi ile Neova Akademi iş birliğinde şirket içi “Dijital Düşün’üyorum” eğitim programı düzenliyor....

RS Otomotiv, Doğan Trend işbirliği

0
Yüzde 100 elektrikli araçlar dünyasında hafif ticari araçlar da hayatımızdaki yerini almaya başladı. Elektrikli ticari araçlar tasarruf, ekonomi ve verimlilik değerleriyle ticaret hayatına güç...

AXA Türkiye, 2345 saatini iyiliğe ayırdı

0
AXA Grubu’nun faaliyet gösterdiği ülkelerde eş zamanlı olarak düzenlediği AXA İyilik Haftası (AXA Week for Good) kapsamında, AXA Türkiye’nin 495 gönüllü çalışanı toplam 2345...

Bucak’ta motosikletlilerle bir araya geldiler

0
4’üncü BUMOK GLR Garaj Motosiklet Şenliği, 4-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında Bucak Kuşbaba Başgöz Yaylası’nda gerçekleşti. Bucak Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği ve Quick Sigorta’nın QTruck...

Fibasigorta müşterilerinin klima bakımını üstleniyor

0
Fibasigorta, yangın, hırsızlık, su baskını gibi beklenmedik durumlara karşı koruma sağlarken, yaz sıcaklarının iyice bastırdığı bu günlerde, müşterilerinin klima bakımını üstleniyor. (BASIN BÜLTENİ) Fibasigorta, konut...

İkinci elde beklentiler sonbahara kaldı

0
Quick Finans’ın SmartIQ iş birliğiyle yayınladığı 2. El Oto Raporu’nun Haziran ayına ait verilerinin yer aldığı güncel sayısında, sektöre dair önemli trendler paylaşıldı. (BASIN BÜLTENİ)...

Hepiyi Sigorta 2. Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı

0
İlk poliçesini 17 Haziran 2022’de kesen Hepiyi Sigorta, 2. kuruluş yıl dönümünü, Polonezköy’de düzenlediği piknik etkinliği ile kutladı. (BASIN BÜLTENİ) İlk poliçesini 17 Haziran 2022’de...

Türkiye Sigorta’dan 6 ayda 50.4 milyar TL üretim

0
Türkiye Sigorta; 1 Ocak-30 Haziran 2024 döneminde toplam prim üretimini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 107 artırarak; 50 milyar 410 milyon TL’ye ulaştırdı. (BASIN BÜLTENİ)...

Quick Sigorta HSSK yelken takımı yine şampiyon

0
Quick Sigorta HSSK Kupası Yelken Yarışları, 7 Temmuz 2024 tarihinde Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti. Dördüncü kez Quick Sigorta adına gerçekleştirilen yarışlarda,...
GenelBenli’den Sigorta Haftası açıklaması: Farkındalık yaratacağız

Benli’den Sigorta Haftası açıklaması: Farkındalık yaratacağız

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Sigorta Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı. Ülkelerin, sektörlerin kendi geleneklerini, kurumlarını yarattıkça ve bunlara sahip çıktıkça güçlenip, gelişeceğini belirten Benli, “Bu yıl 10’uncusu kutladığımız Sigorta Haftası ile ilerde kutlanacak onlarca belki de yüzlerce yıllık bir geleneğe katkıda bulunuyoruz. Sigorta haftasını Türkiye Sigorta Birliği olarak sektörümüzün tüm unsurları ve halkımız ile birlikte kutlayarak dayanışma, işbirliği ve şükran duygularını bu geleneğin birleştirici unsuru yapıyor, bir geleneğin oluşmasına katkıda bulunmanın heyecanını taşıyoruz” dedi.

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, 31 Mayıs’ta başlayan ve 4 Haziran’a kadar sürecek Sigorta Haftası nedeniyle açıklama yaptı. Benli, açıklamasına teşekkür mesajı ile başladı. Atilla Benli, şunları söyledi:

“44 Milyar TL Tazminat Ödedik”

“Pandemi koşullarına rağmen sigortalılarımıza, halkımıza karşı sorumluluklarını aksatmadan yerine getirip toplamda 44 milyar TL tazminatı, özelde ise, kovid kaynaklı olarak hayat ve sağlık sigortacılığında yaklaşık 1 milyar TL, Elazığ ve İzmir depremlerinde ise 710 milyon TL tazminatı halkımızın zor günlerinde yanında yer almak için risklerin poliçe teminatı kapsamında olup olmadığına bakmaksızın üstlendiği için teşekkür etmek istiyoruz.

Halkımıza sigorta hizmeti sunma, risklerini üstlenme konusunda tüm faaliyetlerini hiç aksatmaksızın, dijital çağa kolaylıkla adapte olup üretimini yüzde 19 oranında artırabildiği için teşekkür etmek istiyoruz.

Sektörümüzle gurur duyuyor ve şirketlerimiz, dağıtım kanallarımız, eksperlerimiz, düzenleyici denetleyici otoritemiz gibi sektörümüzün tüm oyuncularını bir araya getirip TSB olarak kendilerine bu tarihi misyonları için teşekkür etmek istiyoruz.

“Toplum İçin Değer Yaratıyoruz”

Toplumumuz için ne kadar büyük bir değer yarattığımızı ama asıl önemlisi yaratabileceğimiz değerin esasında halen çok küçük bir kısmını yaratabildiğimizi, daha gidecek çok yolumuz olduğunu göstermek, bunun farkındalığını yaratmak istiyoruz. Bunu da ancak sektörümüzün tüm unsurları ile birlikte işbirliği içerisinde başarabileceğimizi bildiğimiz için, birlikteliğimizi, kat edilecek yolu ve yönü göstermek, sektöre rehberlik etmek istiyoruz.

Tüm sektör olarak nasıl bir seferberlik içerisinde çalıştığımızı, sigortacılığı geliştirmek, ileriye taşımak için hep beraber nasıl mücadele ettiğimizi hatırlatmak ve bunu biraz daha göz önüne çıkartıp bu çalışmalara destek veren herkese teşekkür etmek istiyoruz.

“SEDDK, Sorunlarımızı Kendine Görev Edindi”

Teşekkürlerimizde SEDDK’ya ayrıca bir yer açmak istiyoruz. Aktif göreve başlamalarında henüz bir yılı dahi tamamlamamış olmalarına rağmen sorunlarımızı kendilerine ödev edinen ve bunun için olağan üstü bir efor koyan SEDDK’nın tüm yönetim ekibine ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Trafik sigortasında yaşanacak keşmekeşi önlemek için ortaya koydukları olağanüstü çaba, yeni alanlarda geliştirmeye çalıştıkları ürünlerle sektöre derinlik kazandırma, bireysel emeklilik sektöründe 18 yaş altına kendi adlarına BES sözleşmesi oluşturma imkanı tanınması, dijitalleşmeye dönük çabaları gibi sayacağımız pek çok konuda kendilerine sektörün tüm oyuncuları ve vatandaşlarımız nezdinde teşekkür etmek istiyoruz.

Tüm şirketlerimizin yöneticilerine, Birliğimiz bünyesinde gerek yönetim kurulu ve hayat/hayat dışı yönetim komitelerindeki genel müdürlerimize, gerekse 28 inceleme araştırma komitesindeki 350’yi aşkın sigorta profesyoneli meslektaşımıza, şirket şapkalarını bir kenara bırakıp sigorta sektörünü daha ileriye nasıl taşırız konusunda gösterdikleri samimi ve çoğu zaman şirketlerin ayırmaları gerekli zamandan fedakarlık ederek sektörel çalışmalara verdikleri destek için teşekkür etmek istiyoruz.

“Hatırlatma Yapıp, Farkındalık Yaratmak İstiyoruz”

Atilla Benli, açıklamasında, Sigorta Haftasında hatırlatma yapıp, farkındalık yaratmak istediklerini de belirterek, bu konuda da şu açıklamaları yaptı:

Halkımıza maruz kalabilecekleri riskleri ama bununla birlikte biz sigorta sektörü olarak bu riskleri onun üzerinden alabileceğimizi göstermek, halkımız nezdinde bir farkındalık yaratmak için sigorta haftası kutlamaları yapıyoruz.

“En Önemli Konular Deprem, Pandemi, Tasarruf”

Sigorta Haftası’nın 10. Yıl Kutlamalarında özellikle hatırlatmak, farkındalık yaratmak istediğimiz hayatımızın en acil ve en önemli konuları; deprem, pandemi ve tasarruf.

Diyoruz ki, depremi depremden sonra değil, öncesinde konuşmalıyız. Tedbirlerimizi öncesinde almalıyız ve depreme ilişkin maddi risklerimizi bu riskleri üstlenmeye hazır sigorta sistemine sokmalı, deprem yükünü tüm sigorta dünyası ile paylaşmalıyız. Tüm halkımıza hem deprem hem sigorta farkındalığı yaratma çabasındayız.

Pandeminin bize sağlığımızın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösterdiğini, hayatın önümüze hiçbir zaman kestiremeyeceğimiz riskler çıkarabileceğini, bunlara karşı her zaman hazır olmamız gerektiğini ve bunun için de sağlık sigortacılığının nasıl önemli bir fonksiyon üstlenebileceğini göstermek istiyoruz.

“Türkiye’nin Yükselen Değeri BES”

Türkiye’nin yükselen değeri bireysel emeklilik sisteminin 18 yılda yazmış olduğu başarı hikayesini alkışlamak, ama işin henüz çok başında olduğumuzu, ulaşabileceğimiz çok daha büyük başarılar olduğunu göstermek ve bu yolda heyecanımızı paylaşmak; bunun da en önemli ön adımlarından biri olan 18 yaş altına BES sözleşmesi düzenlenebilmesi sayesinde tasarruf alışkanlıklarında ve finansal okuryazarlıkta yaşanacak kültürel devrimi müjdelemek istiyoruz.

İLGİLİ HABERLER