Büyükkaya Brokerlik 10. Yılını Kutluyor

Dr. Alaattin Büyükkaya’nın kurucusu olduğu Büyükkaya Uluslararası Sigorta ve Reasürans Brokerliği onuncu yılını kutluyor. Alaattin Büyükkaya, yaptığı açıklamada, “Sigorta dünyadaki tüm gelişmiş ekonomilerde anti-enflasyonist, faiz maliyeti olmayan en önemli fon kaynağıdır. Bu özelliğiyle ülkemizin de ihtiyaç duyduğu tasarruf açığını kapatacak finansal bir faaliyet koludur” dedi.

Sigortacılık konusunda yurdumuzda birçok ilke imza atmış, Türkiye’de özel sigortacılık alanındaki ilk sigorta doktoru unvanını taşıyan, sigortacılığın her alanında bulunmuş 48 yıllık deneyime sahip, Büyükkaya Brokerlik’in yönetim kurulu başkanı Dr. Alaattin Büyükkaya, şirketinin kuruluşunun onuncu yılında yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

“Sigorta dünyadaki tüm gelişmiş ekonomilerde anti-enflasyonist, faiz maliyeti olmayan en önemli fon kaynağıdır. Bu özelliğiyle ülkemizin de ihtiyaç duyduğu tasarruf açığını kapatacak finansal bir faaliyet koludur.

Büyükkaya Brokerlik olarak Türkiye’de ilk defa, girişimci kadınlara yönelik Mikro Sigorta uygulaması ile binlerce kadının bugün hayata daha güçlü tutunmasına yardımcı olduk. Ayrıca birçok sigorta dalında da öncü uygulamalarımız ve ileri sigortacılık teknikleri ile iş ortaklarımızın işlerini daha da geliştirmelerini, sigortalılarımıza ise ihtiyaçlarına uygun sigorta güvencelerini almalarını sağladık. Pandemi döneminde de öncü mobil sigorta uygulamamızla kesintisiz hizmet verilebilmesini gerçekleştirdik.

İstanbul’un en önemli iş merkezlerinden biri olan Eyüpsultan’ın kalbinde, kendi mülkümüz olan müstakil, tarihi konağımızda, uzman kadromuzla her sabah kapımızı sigortalılarımıza hizmet sunmak için mutluluk ve huzurla açıyoruz. Ayrıca, Amerika, Avrupa, Orta Asya ofislerimiz ile dünyanın neresinde olursa olsun sigortalılarımıza hizmet sunan bir organizasyon yapısına sahibiz.

Şirketimizin onuncu yılında da uygulamakta olduğumuz sosyal sorumluluk projelerinin bir devamı olarak Büyükkaya Sigorta Akademisi adı altında sigorta sektörüne dönük ücretsiz bir eğitim programını da başlatma kararı almış bulunuyoruz.”