TSB: Benli’nin Başkanlığı bitti Türkölmez vekalet edecek

Türkiye Sigorta Birliği’nden yapılan açıklamada, “Atilla Benli, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’ten 3 Ağustos 2023 tarihinde görevinden ayrıldı. Bu durum, Atilla Benli’nin TSB Başkanlığı görevinin de sona erdiği anlamına gelmektedir” denildi. TSB Başkanlığı görevini, TSB Başkan Yardımcılarından Taylan Türkölmez vekaleten üstlenecek.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli’nin Başkanlık görevi sonlandı. TSB’nin de Başkanı olan Benli, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’teki Genel Müdürlük görevinden ayrılması nedeniyle TSB Başkanlığı da sona erdi.

TSB’den yapılan açıklamada, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’ten 3 Ağustos 2023 tarihinde yapılan açıklamaya göre; Genel Müdür Atilla Benli’nin görevinden ayrıldığına dikkat çekilerek, şu görüşlere yer verildi:

“5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na göre; ülkemizdeki sigorta sektörünün rehber kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) Başkanı’nın üye şirketlerin temsil yetkisi olan katılımcıları arasından seçilmesi gerekliliği söz konusudur. Bu durum, Benli’nin TSB Başkanlığı görevinin de sona erdiği anlamına gelmektedir.”

İki ay içinde Olağanüstü Genel Kurul’a gidilerek yeni Başkanın seçileceğini açıklayan Türkiye Sigorta Birliği, bu süre içerisinde TSB Başkanlığı görevini, TSB Başkan Yardımcılarından Taylan Türkölmez’in vekaleten üstleneceğini de belirtti.