SEDDK, Luxus ve Dalya Sigorta’nın ruhsatını iptal etti

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Dalya Sigorta Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri ile Luxus Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nin ruhsatlarını iptal etti.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Luxus Sigorta ve Dalya Sigorta’nın ruhsatlarını iptal etti. SEDDK, internet sitesinde yaptığı duyuru ile Dalya Sigorta Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri ile Luxus Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nin ruhsatlarını iptal etti.

Duyuruda, “Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 19/07/2023 tarih ve 429 sayılı kararıyla 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 1’inci ve 32’nci maddeleri ile Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin 24’üncü maddesi çerçevesinde, Dalya Sigorta Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.Şti.’nin uygunluk belgesinin iptal edilmesine karar verilmiştir” denildi.

SEDDK, yaptığı diğer duyuruda ise, “Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 19/07/2023 tarih ve 430 sayılı kararıyla 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 1’inci ve 32’nci maddeleri ile Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliğinin 21’inci maddesi çerçevesinde, Luxus Sigorta ve Reasürans Brokerliği AŞ’nin hayat dışı sigorta ve reasürans brokerliği ruhsatlarının iptal edilmesine, karar verilmiştir” dedi.